Artykuły filtrowane wg daty: październik 2017
30 października 2017 In Aktualności

1

22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Hollywood nad Sanem", realizowanego w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018. Projekt rozpoczął się w sierpniu i obejmował: warsztaty plastyczne, wokalne, aktorskie i taneczne. Wisienką na torcie był premierowy pokaz teledysku do autorskiej piosenki napisanej i skomponowanej przez uczestników projektu. Uroczystość bogata była w wokalne, instrumentalne oraz taneczne występy uczestników projektu. Przez cały czas trwania projektu młodzież zdobywała nowe doświadczenia i umiejętności, które w tym dniu mogła zaprezentować przed szeroką publicznością. Zwieńczeniem projektu była premiera teledysku do autorskiego utworu "To jest nasz czas". Słowa piosenki napisali członkowie grupy wokalnej działającej w ramach projektu po kierownictwem koordynatora projektu - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie - Sylwii Piotrowskiej, która odpowiedzialna była również za kompozycje utworu. Sceny teledysku kręcone były na terenie Gminy Krzeszów. Teledysk można zobaczyć tutaj.

 

25 października 2017 In Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowie znalazła się wśród grona dziesięciu bibliotek nagrodzonych w konkursie „Czytanie – to działa!” zorganizowanym przez Lustro Biblioteki wraz z wydawnictwem Egmont Polska.
Zadanie konkursowe polegało na opisaniu jednej inspiracji promującej czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. Dziesięć najciekawszych pomysłów bibliotekarzy otrzyma zestawy czterech książek z serii „Czytam sobie", które swoją premierę miały we wrześniu tego roku.
Nasza propozycja pt. ”Książki tworzymy – czytać lubimy” realizowana była w bibliotece podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek i sprawiła dzieciom wiele radości.
Wyniki konkursu „Czytanie – to działa!” wraz z opisem inspiracji znajdziecie tutaj.

 

12 października 2017 In Aktualności

DSC 0162

W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci 3 ,4, 5 i 6 - letnich z Przedszkola w Hucisku wraz z opiekunkami p. Angeliką Król, p.Joanną Skoczylas oraz p. Małgorzatą Małek. Podczas spotkania dzieci poznały bibliotekę oraz zasady zachowania się w czytelni. Rozmawialiśmy o książkach, ulubionych bohaterach oraz o tym, co w ogóle daje nam czytanie książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki „Świnka Peppa w bibliotece” a następnie chętnie brały udział w dyskusji. Podejmowaliśmy także tematy związane z poszanowaniem książki. Nie zabrało oczywiście czasu na zabawy literackie i zgadywanki, w których dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły. Na koniec spotkania odbyło się kolorowanie prac z naszą bohaterką Świnką Peppą w roli głównej oraz losowanie pamiątkowych naklejek. Było nam bardzo miło gościć młodych czytelników w bibliotece i mamy nadzieję, że powtórzymy jeszcze nasze spotkanie!

DSC 0155

DSC 0148